YENİLGİNİN AYAK SESLERİ!

mevlut

YENİLGİNİN AYAK SESLERİ!

Dostun dostluğunu, zor zamanlardaki acı sözlerinden bilirim! Sorun neyse onu söyler ve sözünü esirgemez. Siz de dost nedir, düşman kimdir, çıkarına göre sergi açan fetbaz kimdir bilir de farkında olursanız, dostunuzu çöpe atmaz, dikkate alırsınız!

Perşembe Beldesi Keçecioğlu Mahallesi, OSB (Organize Sanayi Bölgesi) ve türlü çeşit eleştiri ve söylentinin üzerinde dolaştığı bir yatırımcı firma!

Bu üçgen üzerindeki tartışmalar, ilgisiz (-ya da doğrudan ilgisi olmaması gereken) kurum ve kuruluşlar, kişiler arasında pinpon topu gibi gidip gelirken, var olan sorunu çözme görevinin iki merkezinden iktidar olanı “Kuzuların Sessizliği”ni oynuyor. Muhalefet olanı ama bölgeye egemen olan yanıysa bizimle birlikte tribünlerden maç izliyor! Öte yandan sarmal öylesine dengeden çıktı ki kim iktidar, kim muhalefet iyice karıştı!

Elbette ki benim sözüm CHP Çaycuma İlçe Yönetim Kuruluna!

Arkadaşlar, hadi göreve geliş şekliniz ilk başta “Görevlendirme” şeklindeydi ama sonrasında Genel Kurul yaparak örgütün oylarıyla meşru zeminde görev alarak yola çıktınız. E, hadi yürüyün o zaman! Niye sessiz kalıyorsunuz?

Perşembe Beldesi Çaycuma sınırları içinde değil mi?

Oradaki yurttaşlar sizin de seçmeniniz değil mi?

OSB Çaycuma sınırları içinde değil mi?

Neden sorunun üzerine etkin bir şekilde gidip halka öncülük etmiyorsunuz?

Soruna ilişkin Çaycuma Belediye Başkanı açıklama yaptı! İyi de bu açıklamanın altında Çaycuma Belediye Meclisinin imzası yok? OSB’ye yapılacak bir girişim başkanın özel sorunu mu? Çaycuma Belediye Başkanının yaptığı açıklama kendisini bağlar.

Siz, CHP Çaycuma İlçe Yönetim Kurulu olarak bu yaşananların neresindesiniz?

Ben dostum! Sizin eylemli potansiyel seçmeninizim! Diyorum ki “Yaşanan birçok şey bir yana şimdi, bu sorunda yerinizi ve politik duruşunuzu göstermezseniz hem kendinizi hem de Çaycuma’nın demokratik geleneğini yok edeceksiniz! Lütfen kafanızı kaldırın!

 

“KORALI!”

Üç şiir, bir araştırma, bir öykü ve bir romandan sonra Koralı yedinci kitabım olarak gün yüzüne çıkalı neredeyse bir yıl oluyor.

Ülkeyi ve dünyayı saran salgın hastalık koşulları gereği kitabın okuyucuya tanıtım imza ve söyleşi etkinlikleri bugüne dek yapılamadı. Ne ki benim önünde şapka çıkarıp saygıyla eğildiğim okurlarım, kitabın tanıtım etkinliğini beklemeksizin Koralı’ya ulaştı ve kitap kendi ölçüsünde geniş bir kitleye ulaştı.

Koralı’nın yayıncısı olan ZOKEV (Zonguldak Eğitim ve Kültür Vakfı) organizasyonunda 26 Şubat 2022 Cumartesi günü Saat: 15:00’te, Zonguldak Maden Mühendisleri Odası Lokalinde Zonguldaklı dostlarımla buluşacağım.

Tanıtım duyurusunda da yazdığım gibi söyleyeceklerim birikti. Sizleri özledim. Hem Koralı, hem Meşe’de İnecek Var romanıyla diğerlerini konuşma zamanı geldi! Biliyorum beni yalnız bırakmayacaksınız. Hep olduğu gibi uzattığım eli tutacaksınız. Bunca yıllık deneyimin üzerine diyorum ki “Asıl olan okurdur! Gerisi hikâye!

O sizsiniz!

Siz dostlarımı Koralı’yla buluşmaya çağırıyorum.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *