DEVLET GÜCÜ!

Köşe Yazıları için Profil Fotoğrafı

DEVLET GÜCÜ!

Parti devleti denilen halk karşıtlığı budur! Gücü elinde bulunduran kişi, devletin tüm kurum ve kuruluşlarını kendi malı gibi görür, baskılar ve kullanır! Bir şekilde elde ettiği erk makamını yitirmemek için öncelikle konuşan ne ve kim varsa susturur. Soluk almak bile yasak edilir! Adına “seçim” dediği tek kanallı yolda insanların onayını almak için var gücüyle devlet aygıtını kendisi için kullanır!

Ülkemizin yaşadığı ve 14 Mayıs’ta aldığı sonuç budur!

Devlet; 1-Halk; 0

 

KUTUPLAŞIN DEDİNİZ; KUTUPLAŞTIK!

Koca bir ülkeyi karpuz gibi ortadan ikiye ayırdınız! Kutuplaşın dediniz; kutuplaştık. İstediğiniz buydu; istediğinizi yaptık. Akraba, arkadaş, tanıdık şu bu çevremizde kim varsa; “Bizden-Sizden” diye ayrıştırıp sınıflandırdık. Şimdi kardeş kardeşe selam vermiyor! Bakkalları, marketleri, kahveleri, lokantaları ayırdık! Ve hatta camileri, cenazeleri, düğünleri bile ayırdık! Ve siz iktidarınızı bunun üzerine kurarak sömürü çarkını bütün hoyratlığıyla işletebilirsiniz! Afiyet olsun!

 

ÜRETMEYEN TOPLUM PSİKOZU!

Sınıfsal düşündüğümüzde tablo zaten açık! Üreten toplumda; Üretim ilişkileri, Tüketim toplumunda; Çıkar ilişkileri öndedir! Tarım, hayvancılık, meyvecilik, madencilik, yan hizmetler ve bilumum üretim çarkının durumu ortada! “Yok, üretim harika!” derseniz, yüzünüze “Cari açık” şamarı enseye iner! Aldığınız, sattığınızdan çok ve üretmediğiniz için oluşan bu açık, aynı zamanda işsizliğin de temel göstergesi! Bu milleti başı kesilmiş horoza çevirdiniz.

Üretmeyen, çıkarcı bir toplum tablosundan, parti devletinin devlet gücüyle güdülmesi dışında demokratik bir sonuç çıkmaz, çıkmayacaktır!

Karaya oturan gemiyi nasıl yüzdüreceksiniz; göreceğiz!

 

HALKIMA…

Halkıma söyleyecek hiçbir sözüm yok! Söylenecek her sözü, anlatılması gereken her şeyi anlattık. Aslında bunlara gerek de yoktu. Çünkü gören göz anlatmaya gerek olmaksızın gerçeği görür! Bu şekliyle “yüce” halkım sevinebilir!

Korkmayın; erkek erkekle, kadın kadınla ve hatta insan hayvanla evlenemeyecek!

Korkmayın; İçişleri Bakanının açıkladığı 83 PKK’lı teröristle rahatlıkla final yapabilirsiniz!

Korkmayın; hiçbir işçi grev, hiçbir market ucuzluk yapmayacak.

Yorulmayın; bankaya gidip yılda iki kez hesabınıza yatacak asgari ücret kadar ikramiye için yorulmanıza gerek kalmadı!

Sevinin; caddelerde gezinen insanlığın en özel ve bilim harikası olan TOGG’un kaportasını okşayabilirsiniz. Peynir 150.-TL, et; 320.-TL ve hatta bir simit 5.-TL olmuş ne gam?

Halkım, kutuplaşmak için Kutuplara gitmeye gerek kalmadı; hemen yan komşunuzla kutuplaşabilirsiniz!

Kara gün dostu ben ve benim gibilere ihtiyacınız kalmadı! Eh bu da az bir kazanım değil hani!

 

BU YAZI BURADA BİTER!

Toplumlar layık oldukları şekilde yönetilir ve layığını yaşar! Madem yollar ayrılıp herkes gücü oranında yürüyüp ayakta kalacak; o halde altta kalanın canı çıksın!

Ömrümün bugüne kadar olan çizgisini, yoksul halk ve güzel ülkem için harcadım! Bunu en iyi öğrencilerim ve birlikte yürüdüğüm yoldaşlarım bilir! Gerisi şehir efsanesi!

Kendini ilgilendiren her konuda beni arayıp katkımı isteyenlerden hiçbirisi bugüne dek politik konularda katkımı ve desteğimi istemedi. Çünkü o her şeyin en iyi ve doğrusunu bilendi!

Öyleyse bu yazı burada biter!

Gerek gördüğümde yeniden söyleşmek üzere yazılarıma ara veriyorum!

Dostlarımı… Yalnızca; iyilikten, emekten, insandan yana tavrını açıkça gösterebilen yürekli dostlarımı sevgiyle kucaklıyorum!

Gerisi yok hükmündedir!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *