“PABUCUMUN CÜBBELİSİ!”

mevlut

“PABUCUMUN CÜBBELİSİ!”

İstanbul Ticaret Odası seçimleri öncesi ilginç atışmalar yaşandı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, adaylardan biri için destekleyici açıklamalar yapınca gerici odakların merkezindeki A.Mahmut Ünlü, namı diğer Cübbeli Ahmet; “Kaftancıoğlu tarafının desteklediği aday kazanırsa bütün günahlara ortak olursunuz!” demiş.

Canan Kaftancı oğlu ağzının payını vermiş; “Nükteli birazdan Kaftancı’nın yazdıklarını beğenmek şu kadar, RT etmek ise bu kadar günah diyerek fetva verebilir, uyarmadı demeyin Pabucumun cübbelisi!

Kaftancıoğlu bu! Mayasında sol var, devrimcilik var, yakalamışken sakalından bırakır mı; geçmiş dalgasını! “Görünen Nükteli Ahmet Hoca ve destekledikleri zor durumda! Nükteli ve benzerlerine haksız ihale, iş vermenin sevap kabul edildiği zeminde akıl, ahlak, adalet zemininde kalmanın günah sayılması çok anlaşılır. Nükteli Jetski’ye ters binip kaçmak yok ama Mavi mavi masmavi.

Ağzına sağlık yoldaş! Sen bu ülke için önemli ve değerlisin. Keşke üyesi bulunduğun partide senin gibi beş bin kişi olsa!

(Not: Karikatür için Kürşat Coşgun’a teşekkürlerimle-MK)

HAVA KİRLİLİĞİ YENİDEN…

Hava kirliliği yeniden kendini gösterdi. En az sekiz on yıldır görülmeyen hava kirliliğinin yeniden gündemimize girmesinin tek bir açıklaması var; yoksulluk! Yakıt giderlerini karşılamakta zorluk çeken insanlar oradan buradan topladığı odun ya da yanabilir çöpleri ısınmak için kullanmaya başladı. En ucuz kömürün bile ton fiyatı artık bütçeye sığmaz duruma geldi. Doğalgaz fiyatlarındaki artışları en yakıcı bir şekilde Aralık ayında göreceğiz! Köylüler, orman muhafaza memurlarına görünmeden kendini dağa atıp ağaçları talan ediyor!

İktidar cenahından yapılan göz boyama açıklamalarını dillendirmeye bile direncim yok! Dalga geçmenin de bir sınırı vardır; Yeter!

Halkıma gelince… Artık size diyecek söz bulamıyorum. Eskiden; “Ama Gılışdaroğlu HDP’yle görüşüyor!” diyordunuz. Alın size yamandığınız AKP! Alın size “Beka da beka!” diyen MHP!  Görün kim ne deyip ne yapıyormuş!

AKP-HDP GÖRÜŞMESİNE DAİR!

AKP Milletvekili Mehmet Ali Cevheri: “HDP yasal partidir görüşmemizde bir sorun yok. Anayasa değişikliğinde desteğine ihtiyacımız var!” dedi.

Cümlenin ayrıntılarına dikkat edin! “… desteğine ihtiyacımız var!”

Desteğe ihtiyaç olunca A. Öcalan mektubu okuyacaksınız, desteğe ihtiyaç olunca diğer Öcalan’ı TRT’ye çıkaracaksınız, desteğe ihtiyaç olunca… İhtiyacınız yokken; “En iyi Kürt, ölü Kürt’tür!” diyeceksiniz.

Ne ihtiyaçmış be! Bunların ihtiyaçları hep partisel ve bireysel çıkar! Ülkenin ve halkın çıkarı yok o ihtiyaç listesinde!

Elbette HDP yasal ve anayasal bir partidir ve legaldir! Elbette gerektiğinde oturup görüşülmelidir. Elbette şu ya da bu bahaneyle TBMM yolu tıkanmamalıdır ama bütün bunları kime anlatıyorsunuz? Söyledikleriyle yaptıklarının neler olduğunu bu halk görüp, başını kumdan çıkardığında ne AKP kalır ne MHP!

 DEVRİMİN 105. YILI!

Uzun söze gerek yok! Viladimir Ilyiç Lenin ‘vakt-erişip’ zamanı geldiğinde şöyle demişti; “Dün erkendi, yarın geç / zaman tamam bugün!” (Vİ Lenin-1917)

Ve geldi gelmekte olan; devrim oldu! Halkların savaşsız, sömürüsüz bir dünya düşü olan sosyalizm yaşama geçti!

Lenin’in bir küçük kızla yaptığı konuşmaya dair not; “Diyelim ki senin beş elman var. İki yüz elma sahibi bir burjuva gelip senin dört elmanı alırsa senin kaç elman kalır?

Küçük kız; “İki yüz beş elma ve bir ölü burjuva!

Kim bilir belki devrimin en kısa özeti de budur!

Sosyalizm düşü uğruna bedel ödeyen ve halen aynı havayı soluyan yoldaşlara selam olsun!

RADARLAR…

Radarlarımız çalışıyor. Hiç kimsenin yapıp ettiği yanına kâr kalmayacak. En azından ben bunun için neye gücüm yetiyorsa yapacağım. Bilip konuştuklarım, söylemem gerekenin yirmide biri bile değil. İyi, doğru ve güzel’in izinde yürüyüşe devam! Slogan atma kolaycılığı değil bu yürüyüş! Teori ve pratiğin ilkeli birlikteliğinin yürüyüşüdür! Omuzdaşlarıma selam olsun!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *